Materiály

Akryl
Vlastnosti akrylového vlákna jsou téměř shodné s vlnou. Výrobky s obsahem akrylu se nesráží a snadno se perou. Mají vysokou barevnou stálost, rychle schnou a jsou lehké. Ve srovnávní s vlnou ovšem akrylové produkty snáze žmolkují a méně hřejí.

Bambusové vlákno
Bambusové vlákno je přírodní vlákno s jedinečnými vlastnostmi, díky nimž je výrobek mimořádně kvalitní a komfortní. Bambusové vlákno se vyznačuje především výbornou prodyšností a velmi vysokou a okamžitou savostí, která je až 3x vyšší 
než u bavlny. Výrobky z tohoto vlákna jsou nejen vysoce antibakteriální, ale také antialergické, což ocení především osoby 
s citlivější pokožkou. Díky vysokému podílu bambusového vlákna jsou produkty velmi příjemné na omak a své výjimečné vlastnosti si udržují i po vícenásobném praní.

Bavlna
Bavlna je přírodní vlákno, jehož předností je především schopnost pojmout značné množství vlhkosti. Vlákno je velmi příjemné na omak a má dobrou pevnost v tahu. 

Bavlna mercerovaná
Přírodní vlákno zušlechtěné mercerací. Tato speciální úprava zajišťuje větší pevnost a odolnost vůči oděru. Vlákno je lesklé 
a ponožka tak získává luxusnější vzhled.

CoolMax®
CoolMax® je syntetické, speciálně modifikované čtyřkomorové polyesterové vlákno, které je charakteristické svým tvarovaným průřezem. Díky specifické konstrukci vlákna, která zvětšuje jeho povrch, umožňuje velmi dobrou regulaci a odvod vlhkosti 
od těla, čímž udržuje pokožku v suchu. Výrobky z tohoto vlákna mají velmi nízkou nasákavost a ve srovnání s jinými vlákny podstatně rychleji usychají. Zároveň jsou velmi lehké, jemné, prodyšné a velmi příjemné na omak. Produkty s tímto vláknem jsou odolné proti vzniku a šíření plísní, pachům a snadno se udržují.

Elastan
Elastan je syntetické vlákno, jehož předností je především vysoká elasticita, která zaručuje tvarovou stálost výrobku.

Polyamid
Polyamid je syntetické vlákno s vysokou odolností vůči trhání a odření, což prodlužuje životnost výrobku. Polyamidová vlákna jsou velmi pevná a pružná a zaručují tak tvarovou stálost. Výrobky se nesrážejí a rychle schnou.

Polyester
Polyester je velmi pevné a elastické syntetické vlákno. Je odolné vůči oděru, působení světla i vysokým teplotám, což dodává výrobku delší životnost a tvarovou stálost. Polyesterové vlákno snižuje mačkavost výrobku.

Polypropylen
Polypropylen je velmi pevné syntetické vlákno, které je zároveň vysoce odolné proti oděru a má výbornou schopnost odvádět vlhkost. Díky svým vlastnostem se používá především k výrobě funkčního a sportovního prádla. Výrobky z něj jsou prodyšné 
a mají výborné termoregulační vlastnosti. 

Prolen® Siltex
Speciální polypropylenové vlákno, obohacené o antibakteriální přísady na bázi biogenních iontů stříbra. Tyto přísady jsou neškodné člověku i životnímu prostředí, potlačují nepříjemné pachy, zamezují růstu mikroorganismů, včetně bakterií, hub a řas, jejichž živnou půdou je lidský pot. Udržují přirozenou rovnováhu hygienické čistoty pokožky během sportování i odpočinku. Antibakteriální složky jsou aplikovány speciální technologií tak, že zůstávají v pletenině i po mnohonásobném praní.

PROPYbac®
Jedná se o vysoce funkční syntetické polypropylenové vlákno s velmi nízkou nasákavostí a výbornými termo-regulačními vlastnostmi. Vlákno je antibakteriální a obsahuje ionty stříbra, které brání růstu a šíření plísní a účinně potlačují zápach. Výrobky z tohoto vlákna jsou barevně stálé, mají výborný odvod vlhkosti a jsou velmi příjemné na omak.

Viskóza
Viskóza je celulózové vlákno, které se vyrábí obdobně jako syntetická vlákna, ale základem pro výrobu jsou přírodní suroviny – celulózová hmota ze dřeva nebo bavlny. Výrobky z viskózového vlákna jsou velmi příjemné na omak, splývavé, chladivé a dobře sají vlhkost.

Vlna
Vlna je přírodní vlákno s jedinečnými vlastnostmi. Je schopná pojmout značné množství vlhkosti, přičemž zůstává suchá 
na dotek. Vlna je pružná a odolná v tahu, výrobky se nemačkají a nevytahávají.

Vlna MERINO
Vlna MERINO je 100% přírodní vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí, chovaných převážně na Novém Zélandu a v Austrálii. Nejjemnější vlákna z Merino vlny mají průměr 16 mikrometrů (pro srovnání lidský vlas má průměr 100 mikrometrů), díky čemuž neškrábe a má daleko lepší prodyšnost a tepelně izolační vlastnosti než běžná vlna. Dokáže se přizpůsobit velkým teplotním rozdílům - v zimě hřeje a v letním období naopak oceníte schopnost vysoké nasákavosti při zachování suchého omaku. Vlákno z Merino vlny je nealergenní, mechanicky odolné a, díky svému keratinovému základu, také neabsorbuje tělesné pachy.

 

 

prací-symboly

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení