Seznamte se s poctivou českou firmou Bonastyl

Firmu BONASTYL (tehdy ještě BONITA) založili Josef a Jaroslava Novákovi v roce 1990, ale její skutečné prvopočátky sahají do podzimu 1989. Už tehdy si manželé Novákovi začali budovat poměrně širokou síť odběratelů látek. Situace na trhu byla po revoluci opravdu divoká, ještě neexistovala žádná pevná pravidla drobného podnikání.

Jednoho dne pan Josef vyrazil s naspořenými penězi do Varnsdorfu, do výroby punčochového zboží, kde nakoupil dámské ponožky a cestou zpět je v Jičíně prodal dál. Druhý den vyrazil do Varnsdorfu znovu… a tak začalo samotné podnikání v tomto oboru. Novákovi dali společnosti právní formu a zůstávají v oboru dodnes, nyní již pod vedením dcery Kateřiny.

Vlastní značky na trhu

Společnost s původním jménem BONITA se při vstupu na evropský trh z legislativních důvodů musela přejmenovat na BONASTYL. V této době jsme se stali výhradním distributorem českých a slovenských výrobců punčochového a ponožkového zboží EVONA, ELITE, LONKA či LOANA. Několik let se nám také dařilo zásobovat obchodní řetězec MAKRO, avšak pro velkou administrativní zátěž jsme od této spolupráce upustili.

Vždy nám zaleželo na tom, abychom prodávali kvalitní zboží. Proto jsme nejenom vybírali spolehlivé dodavatele, ale také jsme začali vyrábět vlastní ponožky značky BONASTYL. Na tuzemský trh se však postupně dostávalo stále více a více zboží z Číny a mnoho českých výrobců muselo skončit. Tak nám  v roce 2018 vznikl nový prostor pro další vlastní značku veselých ponožek CRAZY SOCKS.

Bonastyl je naše srdeční záležitost

„Bonastyl byl a stále je rodinnou firmou. Je to takové naše dítě, náš svět a především náš koníček. Co si pamatuji, tak v naší rodině se vždycky řešila především firma, a tak je to pro mě už neodmyslitelná součást života. Jsme hrdí, že jsme firmu vybudovali vlastními silami a zachovali si hodnoty, se kterými ji moji rodiče zakládali. Nenechali se zlákat vidinou rychlých peněz z dovozového zboží a ustáli tlak, který stále přichází ze zahraničí.

Za fungování firmy mé rodiče potkala řada situací, kvůli kterým stáli před rozhodnutím, zda firmu zavřít. Vše ale, společně se svými zaměstnanci, zvládli. Po ukončení mého studia mi otec firmu předal. Jsem ale ráda, že neodešel úplně. Dodnes se o všech důležitých záležitostech radíme, plánujeme. Mamka ve firmě zůstala a zajišťuje ekonomickou oblast. Oba rodiče jsou mi ve vedení firmy velkou oporou, za což jim velmi děkuji.“

- Kateřina Ševcová, vedení společnosti